Historia Wydziału

Historię Wydziału Leśnego SGGW wyznacza kilka dat:

• Rok 1816 - 17 października Aleksander I z dynastii Romanowów podpisał "wyrok" zezwalający na utworzenie Szczególnej Szkoły Leśnictwa. Była to pierwsza na ziemiach polskich - a jedna z pierwszych w świecie - leśna uczelnia o charakterze akademickim. Z tradycji tej szkoły bierze swój początek i swoje korzenie Wydział Leśny SGGW.
  • Rok 1840 - Powstaje Oddział Leśny Instytutu Gospodarstwa Wiejskiego i Leśnictwa w Marymoncie.
  • Rok 1869 - Następuje przeniesienie Instytutu Gospodarstwa Wiejskiego do Puław.
  • Rok 1916 - Powstają w Warszawie Wyższe Kursy Leśne przy Towarzystwie Kursów Naukowych.
  • Rok 1918 - Towarzystwo Kursów Naukowych przekształca się w Królewsko-Polską Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego.
  • Rok 1919 - Uczelnia zostaje upaństwowiona i nazwana Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW). Początkowo w jej skład wchodziły dwa wydziały: Rolniczy i Leśny.

Ponieważ pierwsze zajęcia na Wydziale Leśnym SGGW rozpoczęły się w listopadzie 1918 roku - rok akademicki 2008/2009 jest rokiem obchodów 90 lat Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie.